ForsidebildeCHL

17 Mai CHL: SEEDINGEN ER KLAR

CHL har nå annonsert seedingen for årets turnering, og som forventet havnet vi i Pulje 4 foran trekningen 22. mai.

 

Pulje 1

Frölunda Indians (CHL & National Champions)
Färjestad Karlstad (Regular Season Winners)
Luleå Hockey (Regular Season Runners-Up)
SC Bern (National Champions)
HPK Hämeenlinna (National Champions)
Oceláři Třinec (National Champions)
Adler Mannheim (National Champions)
KAC Klagenfurt (National Champions)

 

Pulje 2

EV Zug (Regular Season Runners-Up)
Kärpät Oulu (Regular Season Winners)
Bílí Tygři Liberec (Regular Season Winners)
Red Bull Munich (Regular Season Runners-Up)
Graz 99ers (Regular Season Winners)
Djurgården Stockholm (Regular Season Fourth-Placed)
Lausanne HC (Regular Season Third-Placed)
Tappara Tampere (Regular Season Runners-Up)

 

Pulje 3

HC Pilsen (Regular Season Third-Placed)
Augsburger Panther (Regular Season Third-Placed)
Vienna Capitals (Pick Round Winners)
Skellefteå AIK (Regular Season Fifth-Placed)
EHC Biel-Bienne (Regular Season Fourth-Placed)
Lahti Pelicans (Regular Season Third-Placed)
Mountfield HK (Regular Season Fourth-Placed)
HC Ambrì-Piotta (Regular Season Fifth-Placed)

 

Pulje 4

Yunost Minsk (National Champions)
Rungsted Ishockey (National Champions)
Grenoble (National Champions)
Cardiff Devils (Regular Season Runners-Up)
Frisk Asker (National Champions)
GKS Tychy (National Champions)
HC05 Banská Bystrica (National Champions)
Belfast Giants

 

Trekningen finner sted 22. mai i Bratislava, Slovakia, og den vil bli direktesendt på Champions Hockey Leagues Facebook-side fra klokken 16.00.

Reglene er som følger

– Det er fire puljer (se over)

– Lagene fra pulje 4 vil bli trukket først, og deretter 3, 2 og pulje 1 til slutt.

– Det vil dermed bli 8 grupper med 4 lag i hver gruppe

– Klubber fra samme liga kan ikke havne i samme gruppe

– Skulle det skje, vil klubben det angår bli plassert i den neste tilgjengelige gruppen, og eventuelt avgjørelse tas ved hjelp av software.

Kommentarer

kommentarer