
13 mar U18 MED KOMFORTABEL SEIER
ASKERHALLEN: I kveld ble pucken droppet for den første kvartfinalen for U18 (best av tre kamper), og våre unge helter som tok sølv i serien, møtte Sparta som endte på 7. plassen i årets serie til kamp hjemme i Askerhallen.
Det endte til slutt med en komfortabel 6-0 seier, men Frisk-gutta kan takke en kar fra Halden, keeper Kristian Høvik, for at det ikke ble baklengsmål i kveld. Han sto suverent i mål, og hadde nok litt ekstra tenning ettersom det var gamle-naboene fra Sarpsborg som gjestet Askerhallen. For i de 10 første minuttene av kampen var det gjestene fra Østfold som åpnet best, og nevnte Høvik som holdt oss inne i kampen. Men når det gjelder effektiviteten forover, var heldigvis våre gutter skarpere, og 2-0 etter første periode ble til 5-0 etter andre, og til slutt endte det altså med en komfortabel 6-0 seier til våre U18-spillere. Skuddstatistikken viste imidlertid 35-30, som gir et godt bilde på hvordan kampen så ut for oss fra tribuneplass. 30 redninger, og shut-out, er solid fra sisteskansen Høvik!
HETT I MIDTPERIODEN
Totalt ble det delt ut henholdsvis 43 utvisningsminutter til Frisk og 39 utvisningsminutter til Sparta, og brorparten av disse kom i midtperioden. Erik Beier Jensen scoret først 4-0 målet, og i den påfølgende “scrum´en” foran Spartas mål, barket han sammen med Spartas Emil Martinsen Lilleberg. Begge fikk liten disp, og med 5 + 20 minutter ble begge sendt tidlig i dusjen. Også mot slutten av tredje periode pådro gutta seg noen unødvendige utvisninger, noe som nok må lukes bort om de skal ha håp om å gå helt til topps.
I den andre kampen som ble spilt i kveld vant Storhamar lokaloppgjøret mot Lillehammer 6-3. Onsdag møtes MS – Stjernen, og Vålerengen – Stavanger.
BORTEKAMP TORSDAG
Neste kamp for våre unge helter er torsdag, hvor lagene møtes i Sarpsborg klokken 19.30. Vi ønsker gutta og trener Tomas Ed lykke til!
KVELDENS MÅLSCORERE
1. periode
1-0 EQ by 46 F. Bjørndal – Assist: 3 J. Opsahl Tid 13:13
2-0 EQ by 8 A. Ed – Assist: 10 M. Bråthen , 12 L. Granath Tid 19:09
2. periode
3-0 PP1 by 39 M. Hartmann – Assist: 16 E. Jensen , 34 N. Soleng Tid 25:39
4-0 EQ by 16 E. Jensen – Assist: 49 O. Carlsson Tid 26:04
5-0 EQ by 10 M. Bråthen – Assist: 21 K. Thomassen , 12 L. Granath Tid 33:58
3. periode
6-0 EQ by 49 O. Carlsson – Assist: 39 M. Hartmann , 8 A. Ed Tid 55:22